MongoDB

Modern Uygulamalar İçin Veritabanı

Demo Talebi
Bize Ulaşın

MongoDB, modern uygulama geliştirme ihtiyaçlarına göre tasarlanmış, doküman tabanlı, ölçeklenebilir ve yüksek erişilebilirlik özelliklerini barındıran veritabanıdır.

Bir Veritabanından Daha Fazlası

MongoDB, yazılımcılardan, analistlere ve veri bilimcilerine kadar herkes için verilerle çalışmayı oldukça kolaylaştıran kapsamlı bir uygulama paketine sahip gerçek bir veri platformudur.

Kolay

Verilerle doğal, sezgisel bir şekilde, tamamen işlemsel bir şekilde çalışın.

Esnek

Uyarlama ve değişiklikleri hızlıca yapın.

Hızlı

Daha az kodla harika performans elde edin.

Çok Yönlü

Çok çeşitli veri modellerini ve sorguları destekleyin.

Zengin JSON dökümanları

 • Verilerle çalışmanın en doğal ve verimli yolu.
 • Değer olarak dizileri ve iç içe girmiş nesneleri destekler.
 • Esnek ve dinamik şemalara izin verir.

Güçlü Sorgu Dili

 • Bir doküman içinde veriler ne kadar iç içe geçmiş olursa olsun, herhangi bir alana göre filtreleme ve sıralama yapmanıza olanak tanıyan zengin ve etkileyici sorgu dili.
 • Kümelenme ve coğrafi tabanlı arama, grafik arama, metin arama gibi diğer modern kullanım durumları için destek.
 • Sorguların kendileri JSON’dır ve bu nedenle kolayca oluşturulabilir. Dinamik olarak SQL sorguları oluşturmak için dizeleri birleştirmeye son.

İlişkisel bir veri tabanının tüm gücü ve daha fazlası…

 • Anlık görüntü izolasyonu ile dağıtılmış çok dokümanlı ACID işlemleri.
 • Sorgulardaki birleştirme desteği.
 • Bir yerine iki tür ilişki: referans ve gömülü.

MongoDB Enterprise Advanced

MongoDB Enterprise Advanced lisansı ile; güçlü MongoDB yönetim platformu, gelişmiş güvenlik ve sertifikasyon özelliklerine sahip olabilirsiniz.

MongoDB Ops Manager

Kendi ortamınızda MongoDB’yi çalıştırma ve yönetmenin en iyi yolu

MongoDB mühendisleri tarafından oluşturulan Ops Manager, MongoDB’yi kendi altyapınızda dağıtmayı, izlemeyi, yedeklemeyi ve ölçeklendirmeyi kolaylaştıran yönetim platformudur.

IT ekiplerininin yapacak çok şeyi var. MongoDB Ops Manager, on binlerce üretim dağıtımının yönetilmesiyle geliştirilen yerleşik en iyi uygulamalarla zaman alan veritabanı yönetim çalışmalarını otomatikleştirmenize yardımcı olur.

MongoDB Compass

MongoDB verilerinizi keşfetmenin ve yönetmenin en kolay yolu

MongoDB için GUI. Verilerinizi görsel olarak keşfedin. Saniyeler içinde anlık sorgular yapın. Verilerinizle tam CRUD işlevselliği ile etkileşim kurun. Sorgu performansınızı görüntüleyin ve optimize edin. Linux, Mac veya Windows için kullanılabilir. MongoDB Compass; dizinleme, belge doğrulama ve daha fazlası hakkında daha akıllı kararlar vermenizi sağlar.

İş Zekası için MongoDB Connector

MongoDB’nin esnek veri modeli ve dinamik şeması, uygulamalarınızı hızlı bir şekilde oluşturmak ve geliştirmek için verileri zengin, çok boyutlu dokümanlarda depolamanıza olanak tanır. Ancak İş Zekası platformunuz sabit şemalar ve tablo verileri bekler.

MongoDB BI Connector, MongoDB’yi İş Zekası ve analiz platformlarınız için bir veri kaynağı olarak kullanmanıza olanak tanır. Çoklu yapısal verilerinizdeki içgörüleri ve gizli değeri çıkarmanıza yardımcı olacak görselleştirmeleri ve dashboard’ları sorunsuz bir şekilde oluşturun.

Özelleştirilmiş ETL işlerine daha az bağımlılık

Analiz için verileri MongoDB’den diğer sistemlere taşıyan karmaşık ETL süreçlerine olan ihtiyacı ortadan kaldırarak değerli geliştirici kaynakları serbest bırakın.

Basitleştirilmiş iş zekası mimarisi

MongoDB kümenize doğrudan erişmek için favori iş zekası platformlarınızı kullanarak hızlı ve daha az çabayla içgörüler oluşturmanıza olanak tanıyın.

Tercih ettiğiniz iş zekası platformu

BI Connector, birçok popüler iş zekası ve analitik platformuyla uyumludur. MongoDB’yi Tableau, Excel, MicroStrategy, Microsoft Power BI, Qlik ve daha fazlası için veri kaynağı olarak kullanın.

Daha iyi cevaplar

Kullanıcıların doğrudan canlı operasyonel verilere bağlanmasına izin vererek ve yönetilmeyen veri dönüşümlerinin kullanımını ortadan kaldırarak tutarsız analiz olasılığını azaltın.

Etkiyi azaltın

Sorguları BI Connector’den kümenizdeki ikincil birime yönlendirerek,  aynı veritabanına dayanan diğer uygulamalar üzerindeki analitik iş yüklerinin performans etkisini azaltın.

Tam yönetim (Atlas’a Özel)

MongoDB Atlas tarafından yönetilen verilerden dakikalar içinde içgörüler oluşturun. Atlas için BI Connector konfigürasyonu, onarımı ve devir işlemlerini otomatikleştiren anahtar teslim bir hizmettir.

Neden MongoDB?

 • Replikasyon ve Devir Yoluyla Yüksek Erişebilirlik
 • Yatay Ölçeklendirme
 • Uçtan Uca Güvenlik
 • Döküman Doğrulama ve Compass ile döküman keşfi
 • Otomasyon, Monitörleme ve Yedekleme Fonksiyonu
 • Uygulama Geliştirmek İçin Esnek Veritabanı
Bize Ulaşın