Sinem Altuncu

Sinem Altuncu

Sinem Altuncu

CFO

Lisans eğitimini 1997 yılında Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi İstatistik bölümünde tamamlayan Sinem Altuncu, MBA programını 2005 yılında Marmara Üniversitesi Bankacılık alanında tamamlanmıştır. Kadir Has Üniversitesi Yönetim Bilişim Teknolojisi alanında doktora programına halen devam etmektedir.

Kariyer hayatına 1997 yılında Interbank bünyesinde Marketing Assistant Manager olarak başlayan Sinem Altuncu, 2001 yılında Dışbank A.Ş.’ye Kurumsal Bankacılık alanında Müdür unvanı ile dahil olmuştur. 2002-2008 yılları arasında Citibank bünyesinde Branch Manager olarak çalışmıştır.

2010-2017 yılları arasında Cardtech bünyesinde yaklaşık 8 yıl CFO ve Yatırım Projeleri Direktörlüğü pozisyonlarını eş zamanlı yürütmüştür. 2017 yılından itibaren M&A sürecinin sonunda PayCore olarak yoluna devam eden şirketinde Head of Grants & Incentives pozisyonunu üstlenmiş, eş zamanlı olarak halen devam ettiği Avrupa Birliği Eurogia 2020 Enerji Komitesi Başkanlığı görevine atanmıştır.

Sinem Altuncu, GTech’te Chief Financial Officer (CFO) pozisyonunda Mali İşler Direktörlüğü ile Ar-Ge Direktörlüğü yönetimi süreçlerine liderlik etmektedir.