Google Cloud

Yönetilen hizmetler için Google Cloud Platform: GTech Farkı ile

“Geleneksel” buluttan daha esnek ve ölçeklenebilir bir çözüm olan Google Cloud, yönetilen hizmetlerden biri olarak GTech uzmanlığıyla sizinle. Veriye dayalı iş çözümlerinde lider konumda olan Google Cloud’un gücünü hemen keşfedin.

İş süreçlerini otomatikleştirirken, iş yükünü kontrol altında tutun

Özellikle son yıllarda, en önemli bulut sağlayıcılardan biri olan Google Cloud Platform (GCP), sunduğu akıllı analiz özellikleri ve uygulama kişiselleştirme seçenekleri ile kurumunuzun potansiyelini ortaya çıkarmanıza yardımcı olur. GCP, tüm uygulamaların tek bir platform üzerinden geliştirilmesi ve denetlenmesi noktasında da değerli çözümler sunar.

GCP’ye daha yakından bakın

GCP, data lake, data warehouse, batch processing, streaming processing, machine learning, veri işleme ve veri entegrasyonu, analiz ve raporlama gibi farklı birçok alana hizmet veren çeşitli ürünlere sahiptir. GCP sunduğu hizmetler ile verilerinizi hızlı bir şekilde taşır, işler, dönüştürür ve depolar.

 • Sanallaştırma, depolama ve veri tabanları gibi Infrastructure as a Service (IaaS) ve Platform as a Service (PaaS),

 • Google Workspace ve Google Cloud SQL gibi Software as a Service (SaaS) uygulamaları,

 • TensorFlow ve Cloud ML Engine gibi yapay zeka ve makine öğrenimi araçları,

 • BigQuery ve Cloud Dataflow gibi analitik ve veri yönetim araçları,

 • Internet of Things (IoT) ve edge computing,

 • Cloud VPN ve Cloud Armor gibi ağ ve güvenlik.

Google Cloud Platform: Tüm avantajlar

Ölçeklenebilirlik

GCP, kullanıcıların uygulamalarında ağ ve veri trafiğini kullanılabilir hale getirebilmesi için ölçeklenebilir bir platform sunmaktadır.

Güvenlik

Verileri şifreleyen algoritmalar kullanan Google, her zaman ağı ve verileri korumayı amaçlamaktadır. Ayrıca kullanıcılar çeşitli yetkilendirmeler ile verilerini kullanıcı ve proje bazlı olarak yönetebilmektedir.

Yedekleme

Yedekleme entegrasyonu kullanan Google, verilerin kaybedilmesi durumunda bir yedeğini saklamaktadır.

Kullanım kolaylığı

GCP console ile kullanıcılar, Google Cloud Platform ekranından uygulamalarını kolayca geliştirebilmektedir.

Her yerden kullanım

GCP ile kullanıcıların web tabanlı uygulamalar sağlanması, farklı makinalarda çalışma imkanını beraberinde getirir. Bunun için Google hesabının oluşturulması ve yapılandırılması yeterlidir.

Yönetim

Kullanıcıların gerekli kurumları gerçekleştirmesi yerine, sunulan hizmeti kullanmaya odaklamaktadır. Google, gerekli kurulum ve yapılandırmaları kendisi yapmaktadır.

Serversless

Kullanıcıların yerine Google; ölçeklendirme, sunucu konfigürasyonları, yük dağıtımı gibi yönetimsel işlemleri arka tarafta kullanıcılara sağlar.

Google Cloud Platform için GTech yaklaşımı

Metodolojilerimiz, genellikle platform üzerinde çözümler tasarlamak, uygulamak ve sürdürmek için kapsamlı ve iş birliğine dayalı bir yaklaşımı içerir. Daha yakından bakın:

 • Keşif ve Değerlendirme

  Mevcut altyapı ve iş gereksinimlerini anlamak için sizinle birlikte çalışarak iyileştirme alanlarını ve potansiyel geçiş fırsatlarını belirlemek için kapsamlı bir değerlendirme yapıyoruz.

 • Mimari Tasarım

  Değerlendirme sonuçlarına göre, ihtiyaçlarınızı karşılamak için Google Cloud'un özelliklerinden yararlanan ölçeklenebilir ve güvenli bir mimari tasarlıyoruz ve genel tasarımı görselleştirmek için mimari diyagram oluşturuyoruz. 

 • Uygulama

  Mevcut veri ve uygulamaların taşınması, yeni hizmetlerin dağıtılması, güvenlik ve uyumluluk ayarlarının yapılandırılması dahil olmak üzere tasarladığımız mimariyi uygulamak için tüm süreçlerde sizinle birlikte çalışıyoruz. 

 • İzleme ve optimizasyon

  Google Cloud ortamının performansını ve kullanımını sürekli olarak izliyor ve kaynaklar ile maliyeti optimize etmek için önerilerde bulunuyoruz.

 • Destek ve bakım

  Sorunsuz çalışmayı sağlamak ve ortaya çıkan sorunları ele almak adına Google Cloud ortamı için sürekli destek ve bakım sağlıyoruz

Google Cloud Platform için GTech ürün ve hizmetleri

Buluta geçiş

İş operasyonlarında sorunsuz bir geçiş ve minimum kesinti sağlamak için en iyi uygulamaları kullanarak müşterilerimizin mevcut verilerini ve uygulamalarını Google Cloud'a taşımalarına yardımcı oluyoruz.

Bulut altyapısı

Ağ depolama ve bilgi işlem hizmetleri dahil olmak üzere müşterilerimizin özel ihtiyaçlarını karşılamak için Google Cloud üzerinde ölçeklenebilir ve güvenli bir altyapı tasarlıyor ve uyguluyoruz.

Bulut güvenliği

Müşterilerilerimizin verilerini ve uygulamalarını korumak için Google Cloud'da güvenlik ve uyumluluk denetimlerinin yapılandırılmasına ve uygulanmasına yardımcı oluyoruz.

Bulut analitiği ve büyük veri

Google Cloud'un BigQuery, Cloud Dataflow ve Cloud Dataproc gibi büyük veri ve analitik hizmetlerini kullanarak büyük veri kümelerini analiz ediyor ve bu kümelerden içgörü kazanıyoruz.

Bulut AI ve makine öğrenimi

Cloud ML Engine, Cloud Vision API ve Cloud Natural Language API gibi hizmetleri kullanarak müşterilerimizin Google Cloud'da yapay zeka ve makine öğrenimi çözümlerine ulaşmalarına yardımcı oluyoruz.

Bulut geliştirme

Müşterilerimizin, Java, Python ve Node.js gibi çeşitli programlama dilleri ve çerçeveleri kullanarak Google Cloud'da özel uygulamalar geliştirmelerine ve dağıtmalarına yardımcı oluyoruz.

Bulut yönetimi

İzleme, optimizasyon ve sorun giderme gibi işlemler de dahil olmak üzere müşterimizin Google Cloud ortamı için sürekli yönetim ve destek sağlıyoruz.

Bulut maliyeti optimizasyonu

Kullanım kalıplarını analiz ederek ve maliyet tasarrufu fırsatlarını belirleyerek müşterilerimizin Google Cloud kullanımlarını optimize etmelerine yardımcı oluyoruz.

Şimdi İletişime Geçin