Striim

Gerçek Zamanlı Veri Entegrasyonu

Striim ile müşterilerinize daha hızlı yanıt verin, daha iyi kararlar alın ve işinizi büyütün.
Striim, kurumların sahip olduğu Veri Ambarı, CRM gibi yapısal türdeki veriler ile yapısal olmayan (loT ve M2M, uygulama ve sistem logları, mobil uygulama, anlık trafik ve hava durumu gibi) verilerin, güçlü entegrasyon adaptörleri sayesinde ortak veri havuzlarında toplanmasını sağlayan gerçek zamanlı bir büyük veri entegrasyon ve analiz platformudur.

Demo Talep Edin

Uçtan Uca Büyük Veri Platformu

Striim, gerçek zamanlı veri beslemesi, akan veri işlemesi, izleme ve gerçek zamanlı veri dağıtımını tek bir çözüm üzerinde bütünleşik olarak sunar.

Striim, şirket içi (On-Premise) veya Bulut (Cloud) ortamlarında akan veri üzerinde filtreleme, dönüştürme, zenginleştirme ve tahminleme işlemlerini yaparak referans verileri ile korelasyonu da sağlar. Veritabanı düşük kaynak tüketen CDC vasıtasıyla log dosyaları, mesaj sistemleri, Hadoop, loT verisi gibi yüksek hızda ve yüksek hacimli veri kaynaklarından gelen veriyi sürekli okur.

Akan veri üzerinde tanımlanan kurallara göre gerçek zamanlı E-posta, SMS, Web Alert, Push Notification gibi bildirimlerde bulunur.

Neden Striim?

Saniyenin Altında Performans

Veriler milisaniye içerisinde üretilirken, bu verileri okuma ve işleme süreçleri gecikme yaşanmadan devam eder.

Log Tabanlı CDC

İlişkisel veritabanlarına müdahale etmeyen yapısı ile minimum etki yaratır.

Gerçek Zamanlı İzleme
ve Validasyon

Veri işleme ve akışının ne derece sağlıklı ve doğru ilerlediğini izlenmesi imkanını sunar.

In-Memory Hesaplama (IMC)

Yüksek hızlı mesaj altyapısı, veri şebekesi(Data Grid), olay akışı işleme ve görselleştirme için IMC’yi kullanır.

Esnek Zamanlı Pencereler

Zaman tabanlı, olay tabanlı ve oturum tabanlı pencereleme (Windowing) sağlar.

Bulut Entegrasyonu

Şirket içi kullanım (On-Premise) ve Bulut (Cloud) sistemleri arasında gerçek zamanlı veri aktarımını sağlar.

Gerçek Zamanlı Entegrasyon

Striim, saniyenin altında bir sürede verileri transfer eden ve dönüştüren, uçtan uca, kurumsal düzeyde bir platformdur.

İşletmelere zamanında ve zenginleştirilmiş veriler sağlamak için kaynak sistemlere müdahale etmeyen ve gerçek zamanlı Change Data Capture (CDC) yeteneklerini işlem sırasında, veri işleme ve veri görselleştirme fonksiyonları ile birleştirir. Striim, sihirbaz tabanlı kullanıcı arayüzleri ile eşsiz bir geliştirme deneyimi sağlar ve ürünün içinde gelen veri akış modülleriyle de canlıya çıkma süresini hızlandırır. Sahip olduğu SQL’e yakın bir dil ile hem iş analistlerinin hem de iş geliştiricilerinin kolay kullanımını sağlar.

Striim’in akıllı veri mimarisi ile yenilikliklere adım atın!

Değer yaratmak sizin elinizde

Gerçek Zamanlı Verilerle Çalışın

Kaynak sistemlerde herhangi bir değişikliğe veya yavaşlamaya neden olmadan verilerinizi gerçek zamanlı olarak entegre edin.

Veri Silolarınızı Oluşturun

Log dosyaları, heterojen veritabanları, sensörler gibi çok çeşitli sistemlerde yer alan verileri konuşturun.

Akıllı Mimari Kurun

Uçtan uca ve kurumsal düzeyde bir platform kullanarak hareket halindeki verileri gerçek zamanlı olarak referans verilerle önceden işleyerek zenginleştirin ve doğru analizi sağlayın.

CDC (Change Data Capture)

Striim, CDC verisinin alınması ve işlenmesinin yanında akan veri analitiği ve görselleştirmeyi de aynı çatı altında birleştiren uçtan uca tek platformdur.

Yeni veritabanı işlemleri gerçekleştikçe oluşan veri değişikliklerini sürekli ve anlık olarak taşıyarak güncel bilgileri analiz etmenizi ve zamana duyarlı sorunlara anında çözüm bulmanızı sağlar. Striim, Log tabanlı CDC yeteneklerini kullanarak; kaynak sistemlerde ek yükü en aza indirir, donanım ömrünü uzatır ve batch pencere (window) sınırlamalarıyla karşılaşmadan zamanında veri analizini sağlar. Bütün veri yerine sadece değişen veriyi taşımak bant ağı tüketimini azaltır, altyapı maliyet tasarrufu sağlar.

Striim, veritabanı işlemlerinin hedefe başarıyla iletildiğini doğrulamak için izleme özelliğine sahiptir, bu da özellikle veri taşıma (migration) durumlarında veri tutarlılığı için ek güvence sağlar.

Gerçek Zamanlı

Yeni bir veritabanı işlemi gerçekleşirken değişen veriyi yakalar.

Geniş Destek

Oracle, MySQL, PostgreSQL, Mongo DB, HP NonStop, MySQL ve Maria DB için CDC sunar.

Düşük Etki

LOG tabanlı CDC ile kaynak sistemlere ekstra iş yükü getirmez.

Canlıya Geçiş Hızı

Ürün içerisinde hazır olarak gelen veri akış modülleri ve sihirbaz tabanlı kullanıcı arayüzleri canlıya hızlı geçiş sağlar.

Sıfır Veri Kaybı

Kaynak ve hedef veritabanları arasında veri tutarlılığını sürekli olarak doğrular.

Düşük Sahip Olma Maliyeti
(TCO)

Ağ kullanımını en aza indirir ve sunucuların ömrünü uzatır.

Anomali ve Pattern Testi

Striim, kritik ve zamana duyarlı bilgilerin doğru bir şekilde tespit edilmesi için gerçek zamanlı veri entegrasyonu, kapsamlı veri akış analizi ve veri görselleştirme fonksiyonları ile uçtan uca bir çözüm sunanarak otomatik bildirimler sağlar. Çözümün kullanım kolaylığı, kurulum süresinin hızlı olmasını ve analitik uygulamaların kolayca uyarlanmasını sağlar.

Kurumsal düzeyde eksiksiz bir platform olarak, iş kararları açısından kritik öneme sahip çözümlerin sıkı güvenlik yapısı ile ölçeklenebilir bir yapıda uygunlamasını sağlar.

Bulut Entegrasyonu

Striim, bulut ortamları için veri akış süreçlerini otomatikleştirir ve basitleştirir. Müdahaleci olmayan CDC (Change Data Capture) özelliği sayesinde, kaynak işlem veritabanlarını yavaşlatmadan verileri gerçek zamanlı olarak çıkarır.

Gerçek zamanlı olarak, sıfır veritabanı kesintisi ve sıfır veri kaybıyla bulut geçişini etkinleştirmenin yanı sıra Striim, bulut ortamlarında filtreleme, dönüşüm ve hareketli verilerde zenginleştirme fonksiyonları ile gerçek zamanlı veri analizine de olanak sağlar.

Striim, Microsoft Azure, Amazon Web Services (AWS) ve Google Cloud ortamlarına gerçek zamanlı veri aktarımı sunar.

Tüm Verileri Entegre Edin

Tek veri kaynağından tespit edilemeyen durumları anlamlandırmak için birden fazla veri kaynağını ilişkilendirir.

Doğru Sonuçlar Alın

İlgilenilen durumları doğru bir şekilde tanımlamak için önceden işlenmiş veriler üzerinde esnek ve gelişmiş veri analizi yapmanızı sağlar.

Akıllı Aksiyonları Otomatikleştirin

Düşük işletme, bakım ve geliştirme maliyetleri ile ön plana çıkıyoruz. Symphony Banking ile, her iş ve teknik faaliyet veya işlemin birim maliyetini düşürerek verimliliği artırıyoruz. Ayrıca sistematik süreçlerle çalışan eforunun azaltılması, otomatik iş kuralları ve karar modellerinin kullanılması verimlilik artışına olanak sağlıyoruz.

Gerçek Zamanlı Veri Akış Hatları Kurun

Basitleştirilmiş gerçek zamanlı veri senkronizasyonu ile veri merkezinizi kolayca buluta taşır.

Operasyonel Değer Kazanın

Gerçek zamanlı verileri kullanarak bulut tabanlı analitiklerden zamanında operasyonel öngörüler edinmenizi sağlar.

Kurumsal Tabanlı Çözüm Kazanın

Anlık doğrulama ve gerçek zamanlı takip yapısı ile yüksek hacimli verilerinizi buluta aktarır.

Kolay Kullanım

Kuruma özel uyarlanabilir yapısı ile gerçek zamanlı veri entegrasyonu ve akışını sağlayan uçtan uca çözümün kurulumunu sadece bir kaç günde gerçekleştirin.

İçinde hazır olarak sunulan veri akış mimarisi, konfigürasyonlar, kodlama için hazır sihirbazlar ve sürükle bırak gösterge paneli oluşturucusu ile Striim, kurulum süresini hızlandırır. SQL tabanlı dili, iş ihtiyaçları değiştikçe uygulamaların da kolayca değiştirilmesini sağlar.

Veri Kaynakları ve Hedef Kaynaklar

Şimdi İletişime Geçin