Magic Reports Insurance

Magic Reports Insurance ile tek platformdan veri denetleme ve SBM entegrasyonu

Magic Reports Insurance, sigorta sektörü için yasal raporlama verilerini tek merkezde toplayan ve kontrollerini gerçekleştiren geniş kapsamlı bir çözümdür. Sigorta sektörünün veri kontrol ve takip kurumu olan SBM (Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi) entegrasyonunun Magic Reports Insurance tarafından otomatik olarak gerçekleştirilmesi, işletmelere büyük kolaylık sağlar.

 

GTech öncülüğünde hangi kazanımları elde edersiniz?

Sigorta şirketlerinin denetleme merkezi olan SBM’nin koşulları ile yüzde yüz uyum ve entegrasyonla çalışması, sigorta şirketleri için tüm standartları ve yönetmeliği sağlayan bir işletme olma özelliği kazandırır.

GTech’in veri bilimi alanındaki 23 yıllık deneyiminin getirileriyle sigorta alanında faaliyet gösteren işletmenizin raporları doğru, zamanında ve minimum hata riskiyle yetkili kuruma ulaşır.

Neden Magic Reports Insurance?

Resmi raporlama alanında deneyimli ve nitelikli iş analizi, teknik analiz ve yazılım danışman ekiplerine sahibiz. Güncel teknolojiler ışığında yenilikçi ve özel yazılım çözümleri sunuyor; sigorta sektöründe faaliyet gösteren işletmelerin raporlama sürecini otomatikleştiriyor ve bu yolla hem hızı hem verimliliği artırıyoruz.

Esnek altyapısı sayesinde farklı sistemlerle, özellikle de sigorta sektörünün denetçi kurumu SBM ile entegre olabilme imkânı sağlıyoruz. Otomatik veri kontrol ve uyarı mekanizması ile hata riskini sıfıra indiriyoruz.

Magic Reports Insurance özelliklerine bakış

Hazır veri modeli

Kaynak sistemden bağımsız ve kolay genişletilebilir bir yapıya sahiptir. Sigortacılık ürün ve hizmetlerine uygun veri kümeleri sayesinde raporların tek kaynak üzerinden hazırlanmasını sağlar.

Veri girişi ve versiyonlama

Hesaplanan değerlerin ekran üzerinde düzeltilmesine ve durum raporlarının sorgulanmasına imkân sağlar. İç denetim, teftiş, bağımsız denetim ve murakıp sorularına geriye dönük, etkin ve hızlı cevap verebilmeyi mümkün kılar.

Veri eşleme ve parametrik yapı

Rapor ve kolon eşlemeleri ve jenerik web servis arayüzü sayesinde parametre değişikliklerinin hızlı ve efektif olarak yönetilmesini sağlar.

Validasyon

Excel üzerinde mevcut olan bütün çapraz kontrollerin otomatize edilmesi ve uyumsuzluk durumunda hata/uyarı mekanizmalarının ve düzenleme ekranlarının devreye girmesini sağlar.

Onay mekanizması

Tüm işlemlerin loglama, güvenli işlem yapısı, değişiklikler için yetki ve onay mekanizması özelliklerinin yerine getirilmesi ile sürecin uçtan uca takibi sağlanır.

Hatırlatma ve otomatizasyon

Manuel yönetilen veri gönderim metodunun, web servisler üzerinden otomatikleştirilmesi sağlanır. Bunun yanı sıra, normal şartlarda manuel olarak yürütülen işlemlerin sisteme taşınarak hata payı minimize edilir.

Web servis entegrasyonu

SBM tanımlı servisleri destekleyen altyapısı ile, otomatik veri gönderimi sırasında web servis kaynaklı hataların loglanması, takibi ve yeniden gönderimi mümkün hale gelir.

Raporlama ve versiyonlama

Değiştirilen verinin versiyonlanarak depolanmasını mümkün kılar. Anlık takip için dashboardlar, verinin Excel formatına aktarılması ve yüzden fazla rapor görüntüleme özellikleri ile kolay yönetim sağlar.

Magic Reports Insurance ile işletmenize değer katın

Esnek çözüm

Değişen ve gelişen raporlama ihtiyaçlarına hızlı ve efektif çözüm

Minimum hata

Yetkilendirme ve onay mekanizması, güvenli işlem yapısı ve otomatize yapı

Verim artışı

Kişilerin manuel yaptığı işlemlerin otomatizasyonu ile iş verimliliği artışı

Hazır raporlar

Geriye yönelik veya istenilen herhangi bir dönem için raporlara kolay ve hızlı erişim

Şimdi İletişime Geçin