Cloudera

Veri bilimine yenilikçi yaklaşım: Cloudera

Organizasyonların veri platform ihtiyaçları, faaliyet gösterdikleri alanların büyüklüğü ve çeşitliliği ile son on yılda kaçınılmaz hale gelmiştir. Cloudera, Hadoop’un kurumsal dağıtımlarından biri olarak bu ihtiyaçlara pratik ve güvenilir veri işleme ve bulut tabanlı çözümler sunar; ürün ve çözümlerini makine öğrenimi veri analizi yoluyla sağlar.

İşletmelere kurumsal veri yönetimi sistemlerini doğru ve güvenilir şekilde sunar. Bulut hizmetleri, hem genel bulut sunucuları hem de özel sunucular üzerinden sağlanabilir. Veri Mühendisliği, Veri Bilimi ve Büyük Veri Ortam Yöneticisi uzmanlıklarının birleşimiyle hayata geçirilen veri platformu, tek merkezde depolama ve etkin yönetim süreçlerini kullanıcılarla buluşturur.

 • Dönüşüm sürecinde
  hızlanma
 • Değer elde etme süresinde artış
 • Bilgiye dayalı kararlar
 • Gerçek zamanlı içgörüler
 • Hibrit & Multi-Cloud
 • Çok işlevli analitik
 • Güvenli ve yönetilebilen uçtan uca platform
 • Açık Platform

GTech ile Cloudera ürün ve çözümlerine değer katın

Cloudera, kurumların veri analizi işlemlerine ve verilerine değer katan bir teknoloji
firması olmaya devam ediyor. Bu değer, bizim uzun yıllardır veri alanında biriktirdiğimiz
tecrübe ve alanının en iyilerine ev sahipliği yapan, onlarca çeşitli büyüklükte Cloudera
ortamı kurmuş ve bunların entegrasyon ve güvenliğini sağlamış uzman kadromuz ile
birleştiğinde ortaya hem yüksek kaliteli ürün ve çözümler hem de satış sonrası
mükemmel bir destek süreci çıkıyor.

Verinin her katmanı, her alanı ve her anlamı üzerinden edindiğimiz bilgi ve derin saha
tecrübemiz ile işletmenizin veriye dair ihtiyaçlarını en doğru şekilde analiz ediyor ve bu
doğrultuda ürün ve çözümlerle destekliyoruz.

Analiz

Uzmanlarımız, veri platformu üzerinde kurumun gerçekleştirmek istediği kullanım senaryolarının analizini yapar.

Çözüm önerisi

Senaryo, uygulanması için gereken veri miktarı, yıllar içerisindeki artış tahmini ve ortam maliyetleri dikkate alınarak veri platformu (Hadoop, NoSQL) seçilir ve mimari çizimlerle desteklenerek sunulur.

Kabul

Detaylandırılan çözüm önerisi, müşterilerimiz tarafından değerlendirilerilir ve olası revizelerle birlikte göz önünde bulundurulur.

Kurulum ve konfigürasyon

Kabul edilen ilgili platformun, çözüm önerisinde çalışılan kaynaklar ile kurulumu gerçekleştirilir.

Özgürce hareket eden verilerin gücünü GTech ile keşfedin

Veriler, doğru yerde olmadıkça hiçbir işinize yaramayacaktır ve bir yer, her zaman doğru yer değildir. Müşterilerinizi, doğru yerde ve doğru verilerle bir araya getirmek için efor sarfetmeniz önemlidir.

GTech danışmanlığında Cloudera tam da bu noktada işletmenizi destekler, maliyetsiz ve yeniden düzenleme gibi külfetler olmaksızın verilerinizin, bulut ortamda özgürce hareket etmesini sağlar.

Makine öğrenimi

Veri görselleştirme

Operasyonel veri tabanı

Bulut Veri Ambarı hizmeti

GTech danışmanlığı ve Cloudera uzmanlığı güçlerini birleştirerek, hız, maliyet ve güvenlik konusundaki endişeleri ortadan kaldırıyor ve binlerce kullanıcı için büyük veri analitiğini daha erişilebilir ve sadeleştirilmiş hale getiriyoruz. Bu sayede, kullanım senaryolarının tümünde sorunsuz ve etkileyici bir deneyim sunuyoruz. Nitelik ve nicelik olarak büyük olan verileri depolamak, işlemek, keşfetmek, modellemek ve sunmak için gereken bütün Hadoop ekosistem bileşenlerini içeren Cloudera ile işletmenize değer katıyoruz.

Yüksek performans, düşük maliyet, esnek ve kolay kullanım

Hem maliyetinizi artırmayacak hem de performanstan ödün vermeyecek veri çözümleri arayışındaysanız Cloudera sizi bu arayıştan kurtarabilecek en doğru seçenek. Güvenilirlik ve yüksek erişilebilirlik özelliklerini kurumsal standartlarda gerçekleştiren bu yapı, veri dünyasında sorunsuz bir yolculuk için en ideal adresiniz olacaktır.

Verinin bulutta saklanması veya işlenmesi konusunda çeşitli kanunlara tabi bankacılık ve telekomünikasyon şirketlerinde on-premise; bu düzenlemelerden etkilenmeyen sigortacılık, e-ticaret, perakende ve üretim sektörlerinde ise bulut bazlı hizmet sağlıyoruz.

Uygun strateji, doğru çözüm sağlayıcısı ve uzman teknoloji danışmanlığı ile tüm verilere sınırlamasız erişebilir ve analizini sağlayabilirsiniz. Unutmayın, veri avantajdır.

Cloudera, kimlerin süreçlerine değer katar?

 • Üretim
 • Bankacılık
 • Sigortacılık
 • Perakende
 • Sağlık
 • Telekomünikasyon

Şimdi İletişime Geçin