Symphony Labs

Symphony Labs: Yeni jenerasyon bir
bankacılık altyapısı

Symphony Labs, yeni nesil bir bankacılık altyapısının uygulanması vizyonuyla geliştirilmiştir. Bu kapsamda, Açık Bankacılık servislerinin üçüncü taraflara sunulduğu ve bu servislerin kullanımına dayalı bir sisteme sahiptir. Finansal servislerin sunulduğu bir pazar altyapısı kurmak için açık bankacılık ve ERP hizmetlerinden yararlanan bir sistem vadeder. B2B ve B2C müşterilerinin her birinin kullanımına uygundur.

Bankacılık (Banking-As-A-Service ve BaaS) platformunun geliştirilmesini amaçlamakla birlikte; geleneksel (SOAP) veya yenilikçi (REST) sistemlerle kolay şekilde entegrasyon sağlayacak bir servis olma özelliği taşır.

Symphony Labs, sunulan finansal servislerin geliştirilmesini ve sunumunu sağlayan bir laboratuvar ortamına sahiptir. Bu sayede potansiyel kullanıcılar ürüne her yönüyle hâkim olur.

Geleneksel bankaların ihtiyacı

Açık Bankacılık pazarında rekabette dezavantajlı duruma düşen geleneksel bankaların, finansal servislerini üçüncü taraflara API olarak sunabilmesi için dijital dönüşüm projeleri başlatmaları gerekmektedir.

GTech, Symphony Labs ile tüm finansal ve bankacılık faaliyetlerini, hiçbir altyapı yatırımı gerektirmeyen BaaS ve marketplace altyapısı ile devreye alır. Bu sayede bankalar, özgün hizmetlerle, sunmak istediği servisleri ilgili pazarın ihtiyacına göre farklılaştırarak rekabette öne geçme şansı elde eder.

 • Tüm temel Açık Bankacılık hizmetlerini sunar.

 • Üçüncü taraflarca sunulacak finansal servislerin eklenmesini ve takdim edilmesini sağlar.

 • Hizmet olarak Bankacılık (BaaS) altyapısını B2B ve B2C müşterilerinin her ikisinin de kullanımına sunar.

 • Üçüncü taraflarca sağlanan servislerin, bir gelir modeliyle tüketilmesine olanak sağlar.

 • Fintech firmalarının rekabetçi ürünler ve servisler sunmasını sağlar.

 • Hizmetlerin, birbirleri ile rekabet içinde geliştirilmesine olanak sağlayan bir Açık Bankacılık marketplace platformu oluşturur.

 • Mevcut işlemler dışında özelleştirilmiş işlemler de tanımlanabilir.

Symphony Labs özelinde GTech hizmetleri

Dijital dünyada 23 yıldır var olmanın kazandırdığı deneyim ile her sektörden işletmeye teknoloji ve veri bilimi desteği sağlıyor; süreçlerini kolaylaştırarak değer katıyoruz.

Symphony Labs özelinde de, tüm finansal ve bankacılık faaliyetlerini, hiçbir altyapı yatırımı gerektirmeyen BaaS ve marketplace altyapısı ile devreye alıyoruz.

Yalın ve Kullanıcı Dostu arayüz avantajları

 • Müşteri

  Kullanıcıların Credin müşterisi olmalarını sağlayabilir ve müşteri no ve T.C. Kimlik Numarası ile müşteri bilgisi sorgulamasını mümkün kılar.

 • Kredi

  Credin’den alınan kredilerin ödeme planı kolaylıkla görüntülenir ve takip edilir.

 • Ödeme

  Kullanıcıların birçok kurumdaki faturaları hızla sorgulanır ve ödemesi sağlanır.

Symphony Labs ayrıcalıkları

 • SOAP ve REST servisleri ile SQL Scriptleri, Apigate üzerinden kolayca dışarı açılır.

 • Ölçeklenebilirdir ve mikroservis mimarisi ile geliştirilmiştir.

 • Sıfır kesinti ile Release ve Deployment sürecinin geliştirilmesini sağlar.

 • Kolay kullanıma sahiptir.

 • Platform ve DB bağımsızlığı sunar.

 • Hizmet olarak Bankacılık (Banking-As-A-Service ve BaaS) platformunun geliştirilmesi sağlanır.

 • Geleneksel (SOAP) veya yenilikçi (REST) sistemlere kolay entegre olan altyapıya sahiptir.

 • Finans ekosisteminden gelecek yeni servis ve ürün taleplerine çevik ve hızlı şekilde yanıt becerisi vardır.

 • Global bankacılık faaliyetleri için açık bankacılık servislerinin tamamının sunulduğu bir marketplace altyapısına sahiptir.

 • Finans sektörü için tamamıyla yenilikçi bir çözümdür ve state-of-the-art’ın bir adım ileriye taşınması sağlanır.

Symphony Labs’e
Teknik Bakış

Rekabetçi ve ölçeklenebilirliği sağlayan teknolojilere sahiptir. Bu bağlamda Symphony Labs ürünün tüm servis ve uygulamaları container üzerinde auto/manuel scaling olarak çalışır.

İşlemlerin hepsi pipe’lardan geçtiği için istenilen sayıda pipe tanımı yapılabilir. Bu pipe’lara işlem istek ve cevap süresi, istisnalar, doğrulama, fraud kontrolü ve kural tanımlama gibi birçok özellik eklenebilir.

Müşteriler için üretilen işlem anahtarları, özel ve opsiyonel anahtar tanımı ile adet ve IP kontrolü tanımlamaları yapılabilir ve bu sayede güvenlik önlemleri üst düzeyde tutulur. Symphony Labs mikroservisleri, isteğe bağlı olarak müşteri bazlı konteynerden ayrılabilir. Gateway servisi sayesinde, yoğun işlem tüketen müşteriler için özel servisler kullanılabilir.

Symphony Labs’e entegre olan servisler, SOAP ve REST olarak herhangi bir ortamda yayınlandıktan sonra Symhony Labs Entegrasyon Servisi’ne zahmetsiz şekilde referans verilebilir; üçüncü parti servislerin metasını DB’de tutarak çalışma süresinde bu servislerin metotlarını ve modellerini kullanabilir. Üstelik herhangi bir kod geliştirmeye gerek duyulmaz.

Bunun için ApiPortal üzerinde, servis referans tanımlama, haritalandırma, yetkilendirme, demo çalıştırma ve eklenen işlemleri doküman olarak görüntüleyen ekranlar mevcuttur.

Şimdi İletişime Geçin