Smartbank

Doğru çözüme anlık olarak ulaşın.

Smartbank, bankacılık hizmetlerinde müşteriye doğru zamanda, doğru çözümü sunan ve sürtünmesiz müşteri deneyimini sağlayan bir büyük veri platformudur.

Bir dijital bankacılık platformu olan Smartbank; müşteriye doğru çözümün anlık olarak sunulmasını sağlar ve mikro-segmentasyon yoluyla müşterinin değerlendirmediği fırsatları tanımlayarak kişiselleştirilmiş önerilerde bulunur.

İnternet, mobil, ATM gibi farklı banka kanallarından gelen verileri toplayarak banka müşterilerinin memnuniyetini artırmaya yönelik çözümler sunar.

Ayrıca bankaların, müşterilerine sunduğu hizmetler esnasında veya sonrasında yardım yönlendirme ya da suistimal durumlarına karşı bilgilendirme faaliyetlerinde bulunur.

Smartbank ile müşteri taleplerinizin etkilerini uçtan uca takip edin

Bankacılık alanı, hassasiyeti ve güvenlik açısından, yapılan her türlü işleme karşı bir aksiyonun alınmasını gerektiren bir alan. Bu sebeple müşteri tarafından sisteme doğru yönlendirilmiş her türlü istemli ya da istemsiz talebin etkilerinin takip edilmesi amacıyla birbirine entegre iç yapıların kesintiye uğramaksızın haberleşebilir olması gerekmektedir.

Smartbank, müşteri taleplerine bütüncül bir sistem olarak sonuçlandırılmış tepkiler verilmesini sağlar; entegrasyon ve kontrol noktalarını izleyerek, hata alan bir talebin nedenini müşteriye açıklayarak bilgilendirme yapılmasına zemin hazırlar.

Avantajlı özellikleriyle
bankacılık sektörüne
katkıları

Gerçek zamanlı aksiyon alma

Bir problem oluştuğunda hemen harekete geçerek uyarılar gönderir, API’Ieri arar veya iş birimlerini bilgilendirir.

Veri korelasyonu & işleme

Farklı kaynak ve kanallardan gerçek zamanlı veya toplu olarak verileri toplar. Veriyi hafızada ilişkilendirerek işler ve veri ambarı ile zenginleştirir.

Akış analitikleri

İlişkilendirme kuralları oluşturarak, dolandırıcılık durumlarını tespit etmek için anomali eşleme algoritmalarını uygular.

Kural & akış oluşturma

İş tarafındaki kullanıcılar için kural ve akış değiştirme ve ekleme özelliklerini barındıran self-servis platformudur ve A/B testini ve kontrolünü, tavsiye edilen sistem üzerinden tamamlar.

Öneri oluşturma

Gerçek zamanlı veri ve veri ambarına dayalı eğilim modelleriyle öneriler üretilir. Modeller otomatik olarak güncellenir.

Gerçek zamanlı izleme

Gerçek zamanlı dashboard’lar oluşturur ve ölçüleri izler.

Avantajlı özellikleriyle bankacılık sektörüne katkıları

Müşteri memnuniyetini artırın

Dijital bankacılık platformlarının, hizmet esnasında veya sonrasında müşterilerine yardım yönlendirme, suistimal veya dolandırıcılık durumlarında bilgilendirme yapmalarını sağlar.

Dijital kanallar arası
iletişim kurun

Çapraz platformlardan elde edilen verilerin konsolidasyonu sağlanarak uçtan uca çözüm sayesinde müşterinin işlemlerini kolaylaştıran bir hizmet anlayışı ile problem durumunda çok hızlı geri dönüş ve çözüm sağlar.

Uyarı sistemi ile tespitleri kolaylaştırın

Müşterilerin, farklı bankacılık platformlarındaki kullanım davranışlarında gerçek zamanlı anomali tespiti yapar.

Gerçek zamanlı veriler ile doğru tahminde bulunun

Smartbank, gerçek zamanlıya yakın temas verileri topladığı için, anlık olarak öneri ve yönlendirme yapabilen, aykırı kullanım davranışlarını tahmin edebilen ve tarihsel davranış verileri üzerinden dinamik kurallar oluşturabilen uçtan uca bir büyük veri platformudur.

Şimdi İletişime Geçin