VERİTABANI SAĞLIK TARAMASI

GTech Sistem ve Veritabanı Yönetimi uzmanlığı ile daha performanslı, daha güvenli ve daha erişilebilir sistemlere sahip olun.

Bize Ulaşın

Teknoloji altyapı yol haritanızı Oracle sertifikalı uzmanlarımız ile belirleyin, geleceği güvenli ve yüksek performanslı sistemlerle planlayın.

Hizmet İçeriği

Oracle teknolojilerinizin tamamen optimize edildiğini garanti eden, uctan uca Oracle Sağlık Kontrolü Hizmetleri

Oracle Veritabanı ve diğer tüm Oracle teknolojilerinizin en verimli şekilde kullanılmasını amaçlayan bir sağlık taraması ile sistemleriniz performans, erişilebilirlik, güvenlik ve ölçeklenebilirlik bakış açılarıyla incelenir. Geliştirme ve iyileştirme önerileri bir rapor olarak sunulur.

20 yıllık tecrübeye ve sektör özel proje deneyimine sahip, Oracle Sertifikalı uzman ekibimiz, hedeflerinizi, ihtiyaçlarınızı ve beklentilerinizi gözden geçirir ve en iyi çözüm önerilerini sunar.

VERİ TOPLAMA

Gerçekleştirilen uçtan uca sağlık taraması ile mevcut altyapınız detaylı olarak taranır, testler uygulanır.

ANALİZ

Sistemlerdeki hata ve problem kayıtları, güncel sürüm ve yama seviyesi, performans metrikleri, yük ve kapasite durumu incelenir ve yaşanan problemler tespit edilir.

RAPORLAMA

Analiz sonuçları ve sistemlerin mevcut durumu detaylı şekilde rapor olarak hazırlanır.

ÖNERİLER

Oracle’ın belirlediği best practice uygulamaları ve tecrübemiz ile sisteminizin en mükemmel şekliyle çalışması için tespitler ve öneriler sunulur.

SUNUM

Çıktılar ve öneriler sunum olarak hazırlanır ve bir toplantı ile çözüm önerileri detaylı olarak açıklanır.

Sağladığı Değer


Oracle ürünlerinde de diğer IT çözümleri gibi zamanla çeşitli sebeplerden dolayı performans düşüşleri, hatalar ve problemler meydana gelebilmektedir. Özellikle düzenli bakım ve yama yönetiminde yaşanan aksaklıklar ve sistemler üzerindeki yük artışına paralel geliştirmelerin planlanmaması ve yönetimin doğru yapılamaması gibi nedenler veritabanlarında hatalara ve beklenmeyen problemlere yol açmaktadır.


Hızlı, Verimli ve Kapsamlı Analiz

GTech Sağlık Taraması Hizmetleri, veritabanınızın her zaman yüksek verimlilikle, erişilebilir ve güvenli bir şekilde çalışabilmesi için sistemlerinizi daha iyi tanımanıza olanak sağlar.

Alanında bilgi birikimi ile raporlama

Sağlık taraması kapsamında yapılan çalışmalar neticesinde oluşturulan rapor ile sistem A’dan Z’ye incelenerek eksikleri tespit edilir ve rapor içeriğinde yer alan aksyion planları ile bu eksikler kapatılır.

Proje tecrübeleri ile uzmanlık

Sahada gerçekleştirdiği pek çok başarılı projeye imza atan ekibin uzmanlığı ile sistemler uçtan uca kontrol edilir. GTech ekibinin gerçekleştirdiği projelerden bir kaç örnek;

– Exadata Installation & Migration Project
– Infrastructure Migration & Consolidation with Oracle VM
– Oracle Database Upgrade Projects
– Oracle RAC Installation, Configuration & Implementation Projects
– Oracle Database Cloud Migration with Exadata Cloud at Customer (ExaCC)