Özgür SarıgülYönetici Ortak
Lefke Avrupa Üniversitesi (Kıbrıs) Bilgisayar Mühendisliği mezunu olan ve çok iyi derecede İngilizce bilen Özgür Sarıgül, IAS, Koç Sistem ve AdaSoft gibi sektörün öncü şirketlerinde çeşitli teknoloji geliştirme rolleri üstlendi ve Özyeğin Üniversitesi Danışma Kurulu’nda görev aldı. 2003 yılı itibariyle GTech ailesine katılan Sarıgül, 2008 yılında GTech’in yönetici ortağı oldu.

Sarıgül’ün uzmanlık alanlarının başında çözüm mimarlığı ve çözüm için stratejiler oluşturmak geliyor ve güçlü olduğu alanlar dijital dönüşüm, iş geliştirme, mentorluk, takım liderliği olarak ön plana çıkıyor.

“Başarı, yapılması gereken işin planlandığı zamanda, planlanan bütçe ve kaynaklarla tamamlanmasıdır.”
Sarıgül, doğru planın doğru ekiplerle buluştuğunda hedeflere ulaşacağını ve bunun da başarıyı getireceğini düşünüyor. GTech olarak her zaman bugünü değil geleceği planladıklarının, beklenmeyen durumlar karşısında çevik yapıları sayesinde hızlı kararlar alarak uyguladıklarının altını çiziyor ve başarıyı getiren en önemli unsurun bu olduğunu vurguluyor.

Video oyunları ve bilgisayar ile tanıştığı andan itibaren teknoloji dünyasına merak salan Sarıgül, Quantum fiziği, uzay, atom enerjisi gibi pek çok farklı alanlarda okumaya ve öğrenmeye ilgisi olduğunu belirtirken her şeyin nasıl yapıldığı, üretildiği üzerinde derin bir merak saldığını söylüyor. Teknoloji dünyası dışındaki alanlara ilgi duymasının da sosyal ilişkilerini geliştirmesine yardımcı olduğunu, kendisine çok farklı bakış açıları sağladığını belirtiyor.

“İş yaratırken eğleniyorum ve sevdiğim işi yapıyorum düşüncesiyle işe gelen insanlar beni mutlu ediyor. Sevdiği işi yapanların ise başarılı olacağına eminim.”