Özgür Sarıgül

Özgür Sarıgül

Özgür Sarıgül

Yönetici Ortak - CTO

1998 yılında Kıbrıs Lefke Avrupa Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olan Özgür Sarıgül aynı yıl kariyerine Adasoft Yazılım’da Yazılımcı olarak başladı. 2 yıl boyunca sigorta yazılımı alanında deneyim kazandıktan sonra 2001 yılında Kotonline’da Bilgi İşlem Müdürü görevini üstlendi. 2003 yılında kısa bir dönem iAS’da Teknoloji Müdürü olarak çalıştıktan sonra yılın ortasında GTech ekibine dahil olan Özgür Sarıgül, 2008 yılından bu yana GTech’in Yönetici Ortağı.

GTech, bugün, birçok farklı sektördeki deneyimini, global teknolojik gelişmelerle birleştirerek kurumlara katma değer yaratan ürünler ve çözümler sunan, Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketlerinden birisidir.

Kariyeri boyunca veri yönetimi, veri analitiği ve teknoloji alanında zengin bir deneyime sahip olan Özgür Sarıgül, başta sigorta, perakende, kamu ve enerji olmak üzere farklı sektörlerde sayısız başarılı projeye imza attı. Sarıgül’ün uzmanlık alanlarının başında veri teknolojileri, çözüm mimarlığı ve çözüm için stratejiler oluşturmak geliyor. Aynı zamanda takım liderliği kimliği ile öne çıkan Özgür Sarıgül uzmanlık alanlarını dijital dönüşüm, iş geliştirme ve mentorluk yetkinlikleri ile destekliyor.