Mine Taşkaya

Mine Taşkaya

Mine Taşkaya

Kurucu Ortak ve CEO

ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra IBM, Koç Sistem ve Coretech gibi sektörün öncü firmalarında profesyonel hayatını sürdüren Mine Taşkaya, 2000 yılında Veri Yönetimi ve Analitiği alanının, Türkiye ve dünya pazarında çok önemli bir yeri olacağı vizyonu ile GTech’i kurdu.

GTech, bugün, birçok farklı sektördeki deneyimini, global teknolojik gelişmelerle birleştirerek kurumlara katma değer yaratan ürünler ve çözümler sunan; Türkiye’nin en büyük teknoloji şirketlerinden birisidir.

Kariyeri boyunca stratejik vizyon oluşturma, iş geliştirme ve pazar büyütme gibi konulardaki yetkinlikleriyle başarılı projelere imza atan ve şirketini kendi alanında Türkiye’nin en büyük şirketlerinden biri haline getiren Mine Taşkaya, Fast Company Türkiye 2022 “Kadın Patronlar 100” ve Fortune Dergisi 2021 “Türkiye’nin En Güçlü 50 İş Kadını” listelerinde yer alıyor.

Yazılım Sanayicileri Derneği (YASAD) Yönetim Kurulu Üyesi, Kadın Girişimcileri Derneği (Kagider) ve Teknolojide Kadın Derneği (Wtech) üyesi olan Mine Taşkaya; Yönetim Kurulunda Kadın Derneği’nin 4. Dönem Mentisidir.