Oracle Hyperion Ürününün 7 Önemli Faydası

Oracle Hyperion Ürününün 7 Önemli Faydası
10 Ara 2020

Hyperion’a Geçmeniz için 7 Önemli Neden

Devamlı değişen rekabetçi piyasa koşullarında, daha verimli karar verme süreçleri veri şeffaflığı ve bütünlüğüne bağlıdır. Kurumsal Performans Yönetim (EPM) programları bu süreçlerde şirketin tüm paydaşlarına bütünleşik bir platformda daha kaliteli veri yönetimi ve analizi yapmalarına imkân sağlar. GTech, Oracle EPM Hyperion ile müşterilerine finansal yönetim ve konsolidasyon konularında en iyi ve hızlı çözümleri sunar. Oracle Hyperion, MS Office programlarıyla uyumlu güçlü ara yüzü ile hem çevirim içi hem de bulut sisteminde kullanılabilir.

Neden Hyperion?

  1. Kolay ve Etkili Veri Analizi

Etkili ve verimli bir finansal analiz için çok fazla veri gerekir. Yöneticilerin ise şirketlerin geleceği için hızlı ve sağlıklı kararlar alabilmeleri gerekir. Oracle Hyperion sayesinde elinizdeki büyük veriyi daha detaylı organize edebilir ve daha derinlikli bilgilere ulaşabilirsiniz. Müşteri, tedarikçi, ürün ve marka bazında bakış açılarına kavuşabilir, daha etkili analizler yapabilir, isabetli çözümler üretebilirsiniz.

  1. Maliyetlerinizi Azaltın

Oracle Hyperion ile finansal yönetim, raporlama ve konsolidasyonda otomasyon ve denetim gücünüzü arttırabilirsiniz. Bu sayede veri girişi ve analizi süreçleriniz daha istikrarlı olacaktır. Size özgü ve boyutluluk kazanmış veri tabanınız sayesinde de kaliteli şeffaflık standartlarını sağlayabileceksiniz. Veri yönetiminizin daha sistemli hale gelmesi veri işleme, denetleme ve tetkik maliyetlerinizi önemli ölçüde düşürecektir.

  1. Her Duruma Özel Senaryolar

Finansal yönetimin en önemli adımların birisi ileriye dönük doğru tahminler yapabilmektir. Ekonomik koşulların hızlı bir şekilde değiştiği ortamda ise stratejik karar anlık verilere dayanarak hızla alınması hayati önem taşır. Hyperion sayesinde finansal verilerinizi konsolide ederek, değişik senaryolarda analiz ve karar verme süreçlerini daha etkili hale getirebilirsiniz. Ekonomik etmenlerden istediklerinizi değiştirerek varsayımsal senaryolar oluşturabilir, finansal risklere karşı kendinizi koruyabilirsiniz.

  1. Daha Hızlı Analiz ve Raporlama

Oracle Hyperion dünya genelinde kullanılan finansal raporlama standartlarını bünyesinde barındırır. IFRS ve GAAP gibi muhasebe standartlarına da uygun olarak finansal verilerinizi analiz edebilirsiniz. Güçlü ve otomatikleşmiş veri entegrasyonu sayesinde finansal verilerinizi anlık olarak analiz edebilir, raporlayabilir ve zamandan kazanabilirsiniz.

  1. Karlılığınızı Bir Adım İleri Taşıyın

Finansal verilerinizin bütünleşik bir platformda, kolay ve detaylı analiz edilebilir olması, müşterilerin maliyet etkinliği, karlılık ve nakit akışı için yeni çözümler bulmasını da oldukça kolaylaştırır. Hyperion’un konsolidasyon çözümleri ile finansal yönetim süreçlerinin optimize edilmesi sayesinde daha hızlı ve etkili finansal kararlar alarak olası maliyetlerden de kaçınabilirsiniz. Ürün, marka, müşteri, dağıtım kanalı ve maliyet kalemleri özelinde yapabileceğiniz detaylı analizler ile nokta atışı finansal çözümler bulabilirsiniz.

  1. Kullanıcılardan Gelen Güven

Hyperion dünya genelinde çeşitli ölçeklerde ve 2000’den fazla organizasyon tarafından tercih ediliyor. Oracle bütün bu müşterilerinden gelen geri bildirim ile hem onlara özgü çözümler üretiyor, hem bu veriler ışığında Hyperion’u devamlı güncelleyerek her zaman son en son teknolojide kalmasını sağlıyor. Müşteriler de raporlama ve analiz süreçlerinde en son teknoloji kullanmanın getirdiği güvenle, denetim süreçlerinin güncel ve global uyumlulukla yürütebiliyorlar.

  1. GTech ve Oracle Güvencesi

Oracle 40 sene önce Kaliforniya’da kuruldu. Dünyanın en büyük ikinci yazılım şirketi. Veri tabanı yazılımları, bulut teknolojisi, kurumsal veri tabanı yazılımlarında uzmanlaştı. Geliştirdiği teknolojiler dünyanın her bölgesinde kullanılmakta ve müşterilerden gelen geri bildirimler ile geliştirilmeye devam ediliyor. Dünyada yazılım sektörünün lokomotifi olan Oracle, veri işleme, analiz ve depolama alanında 20 yıllık tecrübesiyle GTech güvencesiyle Hyperion’u Türkiye’deki müşterilerinin hizmetine sunuyor.

GTech, Bütçe Planlama ve Finansal Konsolidasyon uygulamalarındaki deneyimli kadrosu ile Türkiye’de Oracle Hyperion projeleri için danışmanlık hizmetleri ile müşterilerine en iyi çözümlerini sunar. Demo talebi için tıklayınız.