Gürhan TaşkayaYönetici Ortak
İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme bölümü mezunu olan Gürhan Taşkaya çok iyi derecede İngilizce biliyor. Taşkaya, GTech’e katılmadan önce IT sektöründe çeşitli sistem entegratörü firmalarda satış pozisyonlarında rol aldıktan sonra, Oracle firmasında Finans, Hizmet ve Enerji gibi sektörlerde satış yöneticiliği pozisyonlarında görev aldı ve 2013 yılında Yönetici Ortak olarak GTech’e katıldı.
Taşkaya, satış ve genel yönetim becerilerinin yanı sıra iş geliştirme, iletişim becerileri, strateji ve vizyon belirleme alanlarında da beraber çalıştığı ekiplere katkı vermeye devam ediyor.

“Önce hayal kur, cesaretli ol ve teşebbüs et.”
Başarıyı “yaratıcılıkla beslenen hedeflerle, doğru takımı oluşturarak sürdürülebilir ve ölçülebilir sonuçlara ulaşmak” olarak tanımlayan Taşkaya, doğru aksiyonları tasarlamanın, gerçekler ve hayaller arasındaki dengeyi kurmanın da önemli olduğunu belirtiyor. GTech olarak her zaman ekiplerinin iş geliştirme heyacanlarına ve başarının bir takım işi olduğuna inandığını belirten Taşkaya, bu bakış açılarının ise kendilerini negatif süreçlerden ve kriz dönemlerinden bile büyüyerek çıkabilen bir firma olmalarını sağladığının altını çiziyor.

Büyük destek gördüğü ve ilham aldığı kardeşi ve ortağı Mine Taşkaya sayesinde kariyerinde teknoloji dünyasını seçen Taşkaya, kendisine hem takım olarak başarıyı elde etmenin heyacanını yaşattığı hem de bir meditasyon aracı olarak gördüğü için düzenli olarak spor yapmayı seviyor. Ayrıca kendisine büyük keyif veren oyuncak araba koleksiyonu bulunmaktadır.

“GTech inisiyatif alarak yenilik yaratmak isteyen bütün takım üyelerinin tam destekçisidir. İyi bir liderlik ve takım üyelerinin kendilerine olan inançları ile sahip oldukları yeteneklerini tam olarak kullanmaları başarının kapılarını açar.”