Levent BerkmanYönetici Ortak
Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik bölümü mezunu Levent Berkman, İş Bankası, Körfezbank gibi bankacılık sektöründeki önemli kurumlarda yöneticilik pozisyonlarında görev yapmasının ardından 2010-2015 yılları arasında SoftTech Genel Müdürü olarak görev yaptı. 2015 yılında Yönetici Ortak olarak GTech’e katılan Berkman, Bergman İnsan Kaynakları şirketinin de kurucu ortağı ve Genel Müdürüdür.
1999-2001 dönemi ODTÜ mezunlar Derneği Başkanlığını üstlenen Berkman, bugün derneğin aktif konsey üyeliğinin yanı sıra, Türkiye Bilişim Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini de sürdürüyor.

Berkman, kariyeri boyunca, genel yönetim becerileri, iletişim becerileri, ikna becerileri, vizyon belirleme, starteji belirleme konularında, güçlü görüldüğünün ve bu özelliklerini de kullandığının altını çiziyor.

“İşi doğru ve tam anlamak başarının ilk adımı.”
Başarıyı “doğru parçaların birleştirilerek bir araya getirilmesi ve zaman, kaynak, bütçe planlarının gerçekleşmesiyle çıkan sonucun karşı tarafı memnun etmesi” olarak tanımlayan Berkman, GTech’in de müşterisini doğru anlayarak ve doğru sonuçları sunarak başarıya ulaştığını söylüyor. Ayrıca, teknolojik gelişmelerin sürekli olarak takip edilmesinin, yeni trendlerin çözümlerine dahil edilmesinin de öneminin altını çiziyor.

Gençlik dönemindeki okuduğu teknoloji yayınlarının ve uzay yolu dizisinin kendisini teknoloji dünyasına yönlendirdiğini belirten Berkman, matematiği çok seviyor. Hem iş hem de sosyal hayatta çok iyi bir takım oyuncusu olmasının kendisini başarıya götürdüğüne inanıyor.

“Rüzgar ne kadar şiddetli eserse essin, iyi bir takım ve iyi bir dümenci ile yelkenliyi güvenli bir şekilde istediğiniz yere ulaştırabilirsiniz.”